SANCAK KOLEJİ

>>> Güzel Bir Dünya Güzel İnsanlarla Kurulur <<<

  • https://www.facebook.com/sancakkoleji

Anadolu LisesiÖZEL SANCAK ANADOLU LİSESİ

Lise Öğretmenlerimiz
Özge BAYRAM
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
Ahmet Gökhan DURAN
Matematik Öğretmeni
Ayşegül ÇETİNKAYA
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
Neslihan MORKAYA
Tarih Öğretmeni
Esra AYGÜN
Matematik Öğretmeni
Hatice ÖZKAYA KARADURU
Fizik Öğretmeni
Özlem YAVUZER
Biyoloji Öğretmeni
Bilge Ece SÖZEN
Kimya Öğretmeni
Esin KARAHAN
Coğrafya Öğretmeni
Hale AYTEKİN
Yabancı Dil Öğretmeni
Sema ALTAN
Felsefe Öğretmeni
Alev AYDOĞDU
Din Kült. ve Ahl. Bil. Öğretmeni
                     
Derya EKİNCİ
Beden Eğitimi Öğretmeni
Cansev BEYDOĞAN
Görsel Sanatlar Öğretmeni

Özel Sancak Anadolu Lisesinde Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkan, aklın ve bilimsel düşüncenin takipçisi, topluma yararlı bireyler olma hedefinde, daima mükemmelin arayışında, yeteneklerini kavramış, akademik gelişimin yanı sıra, çevreye, içinde yaşadığı topluma ve evrensel gelişmelere duyarlı, sorgulayan, araştıran, üreten  genç bireyler yetiştirmeyi hedefleriz.

Öğrencilerimizi, ilgileri, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda kendilerini geliştirebilmeleri, yapılarına en uygun alanları seçmeleri, bu alanlar ile ilgili temel beceri ve bilgileri edinmeleri, kendilerine en uygun bölümlere sahip üniversitelere yerleşmeleri doğrultusunda destekleriz.

10. sınıftan itibaren öğrencilerimizi yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda seçmeli derslerle temel alanlardan birine yönlendirir; Millî Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun, YGS ve LYS’ de en üst düzey başarı hedefi ile eğitim almalarını sağlarız.

Öğrencilerimizi sadece akademik hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için değil; sosyal alanda da kendilerini geliştirebilmeleri amacıyla ilgileri ve istekleri doğrultusunda Öğrenci Kulüplerinde yer almaları konusunda yönlendirir, kültürel, sanatsal, sportif alanda ve toplumsal hayata uyum sağlamada başarılı olmalarını sağlarız.