SANCAK KOLEJİ

  • https://www.facebook.com/sancakkoleji
AHENK Projesi
👉 Antalya’da Güzel Bir AHENK Yakaladık…
👉 Var Mısın Antalya Fark Yaratmaya!

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi”ni, Sancak Eğitim Kurumları olarak biz de destekliyoruz!

Antalya’da ilkokul, ortaokul ve liselerde yürütülecek eğitim öğretim faaliyetlerini planlamak ve bu kapsamda eğitimde nitelik ve kaliteyi arttırmak amacıyla başlatılan AHENK Projesi (Antalya Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma) uygulamaya konuldu. 

Proje Konusu
Antalya'da ilkokul, ortaokul ve liselerde yürütülecek eğitim öğretim faaliyetlerini planlamak ve bu kapsamda eğitimde nitelik ve kaliteyi arttıracak çalışmalarla ilgili süreci yürütmek, izlemek ve değerlendirmek.

Projenin Amacı
Çağın becerileri ve insani değerlerle donanmış, yaratıcı ve girişimci çalışmalar ile fark yaratarak bilime sevdalı, kültüre meraklı, duyarlı, nitelikli, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmektir.

Proje Özeti
AHENK;
a. İlimiz eğitim öğretim faaliyetlerinin niteliğini artıracak çalışmaları içermektedir.
b. Akademik başarı, bilimsel/sosyal/kültürel/sportif faaliyetler, rehberlik faaliyetleri, okul/toplum/aile ilişkisi alanlarında yapacağı bütün çalışmaları değerler eğitimiyle ilişkilendirir.
c. Sivil Toplum Kuruluşları ve sektörle işbirliği yaparak öğrencilerimizin mesleki alanda gelişimi ve istihdamına katkı sağlayıcı çalışmalar yapar.
d. Bilgi ve teknolojinin sürekli değişimi ve gelişimine bağlı olarak, istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda hayat boyu öğrenmeyi esas alır.
e. İl genelinde belirlenen sınıf seviyelerinde ölçme ve değerlendirme amaçlı LGS/TYT/AYT deneme sınavları yapar. Sınav analizlerine göre süreci izler ve değerlendirir.
f. İl, ilçe ve okullarda öğrencilere yönelik okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefler; faaliyetler ve etkinlikler planlar.
g. Yönetici, öğretmen ve aileleri kitap okuma faaliyetlerine dâhil ederek onların öğrencilere rol-model olmasını sağlar.
h. Eğitim öğretim çalışmalarına toplumsal katılımı sağlamak amacıyla farklı meslek gruplarından, alanında uzman kişilerin okullarımıza davet edilmesine öncülük eder. Öğrencilerin meslek seçimlerinde onlara rehberlik yapar.
i. Okullar arasında ayrıştırma, sıralama yapılmasına müsaade etmez. Her okulun çevre şartları ve öğrencilerin ilgi alanları doğrultusunda çalışmasını sağlar.
j. Başarılı çalışmaların ödüllendirildiği bir projedir.  
1694 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın