en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 

ADRES

Yeni mah. 517 sok.

SANCAK KOLEJİ

FİNİKE/ANTALYA

E-POSTA

iletisim@sancakkoleji.com

sancakkoleji@hotmail.com

İLETİŞİM

0 242 855 5966

 

Sancak Koleji'ne ​Hoşgeldiniz  /  Welcome to Sancak College

YABANCI DİL DERSİ
1369

İLKOKUL

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Sancak Koleji’nde, ilkokulda dil öğreniminin önemini benimseterek yaşamın bir parçası olduğunu öğrencilerimize kazandırmak amacını taşıyoruz.  En temel amacımız; kendilerini sadece ana dilinde değil, farklı dillerde de rahat ifade edebilen öğrenciler yetiştirmektir.


Dil öğrenimine erken yaşlarda başlamanın bilincinde olan okulumuz, öğrencilere yabancı dil konusunda ne öğrenmeleri gerektiğini, yabancı dille iletişime geçebilmek için hangi bilgi ve becerileri geliştirmeleri konusunda yol gösterme amacını taşımaktadır.


Öğrencilerimize sunduğumuz süreç yalnızca dilbilgisel beceri değil iletişimsel becerinin de kazandırılması sürecidir. Bu nedenle yabancı dilde iletişim kurabilmek için 4 dil becerisini eş zamanlı geliştirmek sistemimizin önceliğinde yer alıyor.


Duyduğunu anlama (listening)

Yazma (writing)

Sözlü anlatım (speaking) 

Karşılıklı konuşma (conversation)


Okulumuzda akıllı tahta ile uyumlu materyallerimizle her sınıf düzeyinde haftada 6 saat olmak üzere yoğun İngilizce eğitimi verilir. Okulumuzdaki İngilizce dersleriyle, öğrencilerimize ana dilin dışında başka bir dil kullanarak iletişim kurma becerisi ve İngilizce’nin sevdirilmesi amaçlanır.


İlkokulda kullanılan kitaplar eğitim sistemimizin öngördüğü müfredatla uyumludur. Aynı zamanda seçtiğimiz kitaplar İngilizce eğitim müfredatı uluslararası standartlarındadır.


İlkokul döneminde çocuklarımıza, yabancı dil öğrenmeye karşı olumlu tutum sergilemeyi, diğer dillere hoşgörülü yaklaşmayı öğretmekteyiz. Aynı zamanda başka ülke ve kültürlerle tanışmaları konusunda bir başlangıç yapmaktayız.


İngilizce öğretmenlerimiz sınıf içi ve dışında, okulumuz bünyesinde İlkokul öğrencilerimizin olduğu her alanda, sürekli İngilizce konuşarak öğrencilere model olmakta, öğrencileri de dil kullanımına teşvik etmektedir.