en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 

ADRES

Yeni mah. 517 sok.

SANCAK KOLEJİ

FİNİKE/ANTALYA

E-POSTA

iletisim@sancakkoleji.com

sancakkoleji@hotmail.com

İLETİŞİM

0 242 855 5966

 

Sancak Koleji'ne ​Hoşgeldiniz  /  Welcome to Sancak College

İNGİLİZCE PROGRAMI
1911

İNGİLİZCE PROGRAMI

                      ANA SINIFI YABANCI DİL EĞİTİMİ

Sancak Koleji anasınıfında yabancı dil eğitim sistemi iletişim ve sosyal yeterlilik çerçevesinde ele alınıyor. Okulumuzda iletişim odaklı yabancı dil öğretim yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemle öğrencilerimizin kendilerini akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmelerini amaçlamaktayız.


Öğrencilerimize sunduğumuz süreç yalnızca dilbilgisel beceri değil iletişimsel becerinin de kazandırılması sürecidir. Bu nedenle yabancı dilde iletişim kurabilmek için 3 dil becerisini eş zamanlı geliştirmek sistemimizin önceliğinde yer alıyor.


Duyduğunu anlama (listening)

Sözlü anlatım (speaking) 

Karşılıklı konuşma (conversation)


Anasınıfımızda İngilizce Zümre Öğretmenlerimizin özel olarak seçtiği kitaplar eğitim sistemimizin öngördüğü müfredatla uyumludur. Aynı zamanda seçtiğimiz kitaplar İngilizce eğitim müfredatı uluslararası standartlarındadır. Kitaplar sayesinde İngilizce ile ilk kez tanışan öğrencilerimiz, yeni bir dil öğrendiklerini fark etmeden, ana dil etkinliklerine uygun eğlenceli, iletişime dayalı pek çok aktiviteyle eğitilirler. Bu kitaplardaki yabancı dil kazanımları hikâyeler, drama çalışmaları, parmak oyunları, şarkı, rond ve farklı aktivitelerle öğrencilere kazandırılır.


Okulumuzda akıllı tahta ile uyumlu materyallerimizle haftada 6 saat olmak üzere yoğun İngilizce eğitimi verilir.


İngilizce öğretmenlerimiz sınıf içi ve dışında, okulumuz bünyesinde anasınıfı öğrencilerimizin olduğu her alanda, sürekli İngilizce konuşarak öğrencilere model olmakta, öğrencileri de dil kullanımına teşvik etmektedir.