en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
 

ADRES

Yeni mah. 517 sok.

SANCAK KOLEJİ

FİNİKE/ANTALYA

E-POSTA

iletisim@sancakkoleji.com

sancakkoleji@hotmail.com

İLETİŞİM

0 242 855 5966

 

Sancak Koleji'ne ​Hoşgeldiniz  /  Welcome to Sancak College

AKTİF ÖĞRENCİ KULÜPLERİMİZ
2138

AKTİF ÖĞRENCİ  KULÜPLERİMİZ

DRAMA KULÜBÜ

Tiyatro sanatını sevdirmek, tiyatro izleme alışkanlığı kazandırmak ve öğrencilerimizin tiyatral yeteneklerini sergilemek, kendini bu konumda ifade etmek amacıyla kurulmuştur. Bu kulüpte, çocuklarımızın kültür yapımızı araştırmalarını, yurdumuzun değişik yörelerindeki kültürel özellikleri fark etmelerini amaçlıyoruz. Drama ile öğrencilerimizin kendilerini ifade etmelerini, tiyatro sanatına ilgi duymalarını ve tiyatro izleme alışkanlığı kazanmalarını hedefliyoruz.

SPOR KULÜBÜ

Spor faaliyetlerinde bulunmak ,spor yapmaya teşvik etmek,çeşitli branşlarda müsabaka ve yarışmalara katılmak ,spor yapmak suretiyle çocukların ve gençlerin kendine güvenen fiziksel ve ruhsal anlamda gelişimlerini sağlamak için kurulmuştur.

İNGİLİZCE KULÜBÜ

Okulumuzda İngilizce’nin daha verimli ve etkin bir şekilde öğrenilmesi ve öğretilmesi için; İngilizce’nin sevilmesini sağlama, öğrencilerimizin İngilizce’yi okuma, yazma, konuşma, dinleme becerilerini geliştirme ve anlama kapasitelerini arttırma, İngilizce konuşulan toplumların, ABD ve Avrupa ülkelerinin kültür özelliklerini tanıma, ülkemizde ve dünyada uygulanan İngilizce sınavlar, yarışmalar ve projeler hakkında bilgi edinme, katılımı sağlama, İngilizce olarak kompozisyon, şiir, drama, vs yazma becerilerini geliştirme amacıyla kurulmuştur.

ZEKA OYUNLARI KULÜBÜ

Çocukların strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, dikkat - konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlamak; aynı zamanda ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

BİLİM FEN VE TEKNOLOJİ KULÜBÜ

Bilim ve teknolojinin hayatımızın bir parçası olduğunu, doğadaki canlı cansız bütün varlıklar arası ilişkilerin aslında matematiksel ve bilimsel düşünme ile çok daha anlaşılabilir olduğu inancını geliştirmek; öğrencilerimizde bilim ve teknoloji merakını uyandırmak ve sevgisini kazandırmak amacıyla kurulmuştur.

RESİM KULÜBÜ

Öğrencilerimize Türk ve Dünya sanatından başarılı ve nitelikli örnekler sunularak genel kültür düzeyleri üst düzeye çıkarılmaya çalışılır. Öğrencilerimizin bağımsız ve özgün çalışabilmelerine imkân sağlanmayı amaçlamaktayız. Gerçekleştirilecek çalışmaların sergilenmesi için olanaklar sağlanıp öğrenciler motive edilir.

GELENEKSEL EL SANATLARI KULÜBÜ

Geleneksel Türk El Sanatları, Anadolu'nun binlerce yıllık tarihinden gelen çeşitli uygarlıkların kültür mirasıyla, kendi öz değerlerini birleştirerek zengin bir mozaik oluşturmuştur. Bu kulüpte öğrencilerimize geçmişten günümüze dek gelen Türk el sanatlarımızdan ebru sanatı, minyatür sanatı, çini ve kalem işi çalışmaları seviyelerine göre, uygulamalı olarak öğretilir. Farklı objeler üzerine çalışmalara da yer verilir. Bu aktivitede aldıkları eğitimle geleneksel el sanatlarını gerek uygulama ve gerekse yaratıcılık yönüyle özümseyerek üretime dönüştürebilecek nitelikte bireyler olmaları sağlanır.